Menu

Verbatim: Čekají nás světlé zítřky

Již dříve v tomto roce vysvětlila Jeanine Chrobak-Kando ze společnosti Verbatim, jakým způsobem může LED osvětlení pomoci k výraznému snížení spotřeby energie a vytvoření dynamické atmosféry vyhovující veškerým potřebám hostů. Nyní se obecněji podíváme na vývoj LED technologií, výzvy, kterým čelí výrobci a trendy na trhu.


Kde a kdyzačal příbeh Verbatin?

Verbatim představil svoji první sérii retrostylových LED žárovek teprve před pár lety a je tak na trhu s LED osvětlením stále nováčkem. Společnost byla založena v roce 1969 a je pravděpodobně nejvíce známa pracovníkům z oboru hotelnictví jako pionýr předních inovací pro uchovávání dat. Dnes Verbatim dodává rozsáhlou řadu produktů pro profesionály – světelné projektanty, architekty a facility manažery – zaměřenou na použití v hotelech, stejně jako řadu určenou spotřebitelům, která je obecně dostupná prostřednictvím obchodů s elektrospotřebiči, prodejen pro domácí kutily a e-shopů.

Jaké byly vaše největší výzvy?

LED výrobci mají na trhu mnoho zajímavých příležitostí, ale jsou tu i určité výzvy, se kterými je potřeba si poradit. Prvním velkým úkolem bylo vyvrátit běžné a mylné představy zákazníků o LED žárovkách ve srovnání s jinými osvětlovacími technologiemi a najít účinné způsoby, jak vysvětlit klíčové výhody, které LED diody poskytují.
Další zkouškou, kterou v současné době procházíme, je velké množství levných, neznačkových LED žárovek nízké kvality. Tyto produkty lákají zákazníky svojí nízkou cenou, ale okamžitě je zklamou tendencemi k pochybnému výkonu nebo náhlé poruše. Renomované značky se na druhou stranu obvykle snaží o lepší design a zpracování produktů, což podporuje věrnost, důvěru a opakovaný nákup.

Jak se vám daří překonat tyto překážky?

Abych parafrázovala známý výrok – vzdělávání, vzdělávání, vzdělávání. Vytvořili jsme komunikační kampaně s cílem lépe informovat širokou veřejnost o výhodách LED osvětlení a nabízíme technické poradenství pro zákazníky upozorňující, na co dávat pozor při srovnávání různých druhů osvětlovací techniky. Dáváme si za cíl ukázat zákazníkům, že neznačkové produkty mohou mít přehnané nároky, zejména nadhodnocené údaje za měrný světelný výkon a životnost. Chceme také zdůraznit skutečnost, že méně kvalitní LED žárovky, které mohou selhat v mnohem kratším čase, nenabízejíatraktivní návratnost investic. Verbatim provádí během výrobního procesu náročné kontroly jakosti, které zaručují prvotřídní výrobky.

Co přinesl rok 2013?

Začátkem uplynulého roku Verbatim představil převratné technologické novinky ve sférách OLED a LED na bázi nitridu galia (GaN), které poskytují bezkonkurenční účinnost a jas. Verbatim dále uvedl na trh nejnovější řadu modulů VELVE™, celosvětově nejpokročilejší, barevně laditelnou a stmívatelnou OLED technologii. Společnost také představila novou sadu stmívatelných Classic A LED žárovek pro profesionály v oboru osvětlení. Verbatim 7,5 W E27 Classic A s krytím IP65 umožňuje montáž do venkovního prostředí, nebo tam, kde je potřeba vodotěsná LED žárovka. Verbatim vyvíjí nové MR16 a PAR 16 LED žárovky s univerzální stmívatelnou technologií, lepším rozložením světla a větší možností kombinovat s většinou běžných zdrojů energie. Verbatim také představil pro komerční využití Vivid Vision™, bodový LED světelný zdroj využívající VxRGB® technologii vyvinutou Mitsubishi Chemical Corporation, mateřskou společností Verbatimu. Vivid Vision zajišťuje, že barvy a jemné detaily osvětlených předmětů jsou přesně vykreslovány díky jedinečné kombinaci červených, zelených a modrých luminoforů použitých ve fialovém LED čipu namísto modrého. Tento typ LED osvětlení obzvláště vynikne v prostorách, kde hrají významnou roli i malé rozdíly v barvách, odstínech a struktuře.

Co přinese budoucnost?

Vzhledem k tomu, že trh s LED osvětlením stále vzkvétá, bude Verbatim pokračovat v inovacích a vývoji nových vysoce výkonných produktů, aby se aktivně podílel na tomto očekávaném růstu. Využíváme svých zkušeností s přínosem hi-tech produktů na trh spolu se zkušenostmi v osvětlovací technice společnosti Mitsubishi Chemical, abychom rozšířili své portfolio LED žárovek a zlepšili postavení na trhu. Nový výzkum McKinsey předpovídá, že do roku 2020 bude 40 % všech žárovek a 79 % veškerého osvětlení v pohostinství založeno na technologii LED. Na evropském trhu s LED osvětlením se očekává do roku 2020 růst na 17 miliard eur. Osvětlení v pohostinství představuje 7 % tohoto trhu, tedy 1,2 mld. EUR.

Pro vice informací navštivte:
http://www.verbatim.com


O společnosti Verbatim
Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD).  Společnosti rovněž vyrábí  flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství.
Kromě toho je Verbatim inovátorem v rychle se rozvíjející oblasti LED a OLED osvětlení, vyvíjí produkty s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a vylepšeným dojmem z osvětlení. Nově je také dodavatelem systémů pro filtrování vody, značka Cleansui je v Japonsku jednou z nejoblíbenějších v oblasti vodních filtrů.
Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích. Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Sev. a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz.
 
Zveřejněno: 12.04.2014